Hakkımızda

Firmanın kurucusu Ahmet SEYREKOĞLU, meslek yaşantısına 1963 yılında babasına ait olan börek ve unlu mamüller fırınında başlamıştır. 1973 yılında kendine ait işletmesini unlu mamüller üzerine açmıştır. Bu işletme ile ‘Denizli Er Eğitim Tugayı’ başta olmak üzere birçok müşteriye hizmet vermiştir.

1989 yılında firmanın ismini ‘HANIMELİ YAPRAK HAMURLARI’ olarak değiştirerek ticari hayatına devam etmiştir.

Türkiye’de daha önce üretimi olmayan ve ithal edilen milföy hamurunu üretmek için gerekli olan ekipmanı İsviçre’den 1990 yılında ithal ederek Türkiye’de ilk defa yerli mamül milföy hamuru üretimini gerçekleştirmiştir. Üretilen ürünün yurt çapında yoğun talep görmesi üzerine işletmenin makine parkı, yine İsviçre’den ithal edilen yeni makinalarla arttırılmıştır. Bu süreçte yurt çapındaki birçok farklı askeri kurumun ‘Gıda Tedarik’ ihalelerine katılarak ürünlerin satışını gerçekleştirmiştir. Ayrıca bu süreçte Kıbrıs’a başta milföy hamuru ve pizza olmak üzere, dondurulmuş unlu mamüller ihracatını gerçekleştirmiştir. 1993 yılında ise Almanya’ya ‘Fırınlanmış Ev Eriştesi’ ihracatını başarıyla yapmıştır.

Gelişen üretim teknolojilerine ayak uydurmak amacıyla işletmeye dahil edilen yeni ekipman ve personel ile ürün portföyünü sürekli geliştirmiştir. Kendi markamız ile iç piyasaya yönelik yapılan üretimin yanısıra zaman zaman dış piyasaya fason olarak üretim de yapılmıştır. Halihazırda başta Denizli ve çevre illerdeki zincir market firmaları ve catering şirketlerine yönelik üretim faaliyetleri devam etmektedir.

Firmanın kendisine ait olan işyerinden kapasitesini ve verimini arttırarak daha kaliteli üretim yapmak amacıyla 2015 yılında 2.000 m² kapalı, 4.000 m² açık alanı olan şimdiki fabrika yerine taşınılmıştır.

İşletme bünyesinde aynı anda dondurulmuş milföy hamuru, mantı (soyalı-kıymalı), pizza, pizza ekmeği, künefe tatlısı, sigara böreği, peynirli- patatesli-ıspanaklı-kıymalı börek çeşitleri, kruvasan ile fırınlanmış mantı ve erişte imalatı yapabilecek makine parkı ve personeli mevcuttur. Ayrıca soğuk zincirin ilk halkası olan toplamda 750,15 m³ ‘lük 3 soğuk hava depoları ile dağıtım kanalı için gerekli frigofrik nakliye araçları ve personel mevcut durumdadır.